im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu

więcej informacji w zakładce NABÓR 2017

Najnowsze informacje dla Rodziców dotyczące naboru na rok szkolny 2016/2017 w zakładce NABÓR 2017

Więcej w zakładce sport

Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Lp. Imię i nazwisko ucznia Klasa Opiekun
1. Bartosz Kabaciński 3d Maciej Chojnacki
2. Bartosz Stachowiak 3e Maciej Chojnacki
3. Kacper Wołodkiewicz 2e Maciej Chojnacki

GRATULUJEMY !!!

dla kl. I i II odbędą się 3.04.2017 o godz.17
dla klas III 4.04.2017r. o godz. 17

Jak oswoić tygrysa?….., czyli udział klas drugich w zintegrowanym projekcie profilaktycznym

alt

23 i 24 listopada 2015 r. upłynął uczniom klas drugich Gimnazjum nr 2 w sposób niekonwencjonalny. Pod opieką wychowawców uczestniczyli w projekcie „Archipelag skarbów”.Jego celem było uświadomienie uczniom, jakim wartościom w życiu człowieka- gimnazjalisty warto poświęcić czas i uwagę. Jakie postawy zaprocentują w jego dorosłym życiu. Uczestniczyli w scenkach dramowych, aby pokazać, jakie duchowe skarby należy otoczyć szczególną troską,tj. przyjaźń, akceptację, radość, koleżeństwo, odpowiedzialność.

Po dwudniowym mitingu drugoklasiści tak skomentowali projekt:

Zapoznaliśmy się z metodami „oswajania” gniewu, złości oraz dokonywania właściwych wyborów, które są bardzo trudne glównie w grupie rówieśniczej.Cenne okazały się informacje dotyczące uzależnień i wszelkich aspektów przemocy. Prowadzący w subtelny sposób uświadomili nam, czym jest wychowanie ku miłości i odpowiedzialność za swoją seksualność, świadome rodzicielstwo. Będziemy starać się oswajajać i ujarzmiać swoje emocje na co dzień , słuchać, co podpowiada rozum, nie instynkt.

Po pierwszym dniu zajęć uczniowie zainspirowani tematem mogli wykonać plakat bądź napisać tekst literacki. Zadania podjęły się uczennice z klasy 2a oraz 2 e.

Ewa Wawrzyniak

zdjęcia w galerii

We wtorek 21 lutego br. grupa uczniów z klas I D oraz III B naszego gimnazjum, pod opieką nauczycielek fizyki pań A. Woźniak oraz B. Toboły udała się do Przedszkola nr 5 „Zielona Półnutka” w Swarzędzu, aby przeprowadzić warsztaty fizyczne dla maluchów.
Gimnazjaliści przeprowadzili wraz z dziećmi doświadczenia, dzięki którym przedszkolaki dowiedziały się: jak powstają i rozchodzą się dźwięki , dlaczego jedne przedmioty toną, a inne unoszą się na wodzie, stworzyły i badały własności cieczy nienewtonowskiej, poznały zasadę działania mydła.
Dzieci z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach. W podziękowaniu wręczyły naszym uczniom dyplom z podziękowaniami oraz własnoręcznie wykonane drobne upominki.

A. Woźniak, B. Toboła

W ramach projektu MUZEUM I NIE TYLKO… 22 marca 2017 roku odbyła się kolejna lekcja muzealna.
Tym razem odwiedziliśmy Wielkopolskie Muzeum Wojskowe
w Poznaniu. Spotkanie pod hasłem Zostań kawalerem i damą orderu- o rycerzach i żołnierzach w pasjonujący sposób poprowadził pan Wojciech Lorek, doktorant UAM na Wydziale Historycznym.
Podczas spotkania historyk przedstawił charakterystykę oraz strój rycerza na przełomie wieków. Wraz z rozwojem techniki, zbroja rycerska zyskiwała na praktyczności i wyglądzie. Zmieniały się warunki, jakie musiał spełnić mężczyzna, który pragnął zostać rycerzem, jednak najważniejsze kryterium nie uległo nowelizacji – rycerz to człowiek honoru, był zatem zobowiązany do przestrzegania kodeksu rycerskiego.
Zajęcia zakończyły się pasowaniem – uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i stali się kawalerami i damami orderu.
Paulina Adler, Alicja Skweres

Polna 21